Masopustní rej

 

Pojďte si s malým Kubíčkem a jeho tatínkem - kominíkem vyzkoušet tradiční masopust. Nejdříve zažádame paní starostku o "ostatkové právo" abychom mohli s masopustem vůbec začít. Poté se zařadíme do průvodu a děti se hravou formou dozví více o tradičním masopustním období - nejveselejším období v roce, vymezeným svátkem Tří králů a pohyblivou Popeleční středou, počátkem křesťanského půstu. Nezapomeneme ani na typické pokrmy jako jitrnice, které děti zachraňují před tlustým kocourem. Školka se může připojit napečením koblížků.

Program je určený pro děti ve věku 3 - 9 let.Doporučujeme do velkých prostor školky, či školy, kde budou mít děti dost prostoru na masopustní tanec. Doba trvání 70 minut.

K organizaci programu:

Školky, které u nás mají objednaný program "Masopustní rej" poprosíme jen o nachystání židliček podél zdí třídy, ať nám neubude tanečního prostoru :). Masky mohou děti přichystat s rodiči, či ve školce. A pokud by se jim chtělo pustit do vytváření vlastního originálního kostýmu, mohou zvolit například tyto tradiční masky: jaro, holka, kluk, bába, dědek, kobyla, medvěd, medvědář, muzikant, smrt atd. Školky si také mohou vyprosit od paní kuchařky pravý masopustní oběd, koblihy s marmeládou :) Na pozvánku je možné dopsat datum a místo konání masopustního reje.

Pozvánku na masopust stahujte zde.

Omalovánku jaro, stahujte zde.

Omalovánku kobyla, stahujte zde.

S masopustním pozdravem se loučí kača a kača.