Zašeptej krutidráp….a poletíme do Afriky

 

Stručný děj pohádky: V úvodu se Vám pro Vaši PŘEDSTAVU, v krátkém PŘEDSTAVENÍ PŘEDSTAVÍ zřízenci zoo se svými divokými mazlíčky. Těšit se můžete i na dobrodružnou výpravu do Afriky po stopách zmizelého lva Edy. Zůstaly po Edovi vůbec nějaké stopy? A dokážeme překonat nástrahy džungle a najít společnou řeč s divokými zvířaty?

Děti mohou prožívat, společně s Karlou a Karlou dobrodružství, které mohou zažívat jen díky tomu, že se společně ocitnou ve světě, ve kterém je fantazie důležitější než cokoliv jiného.

 

 

PRO ŠKOLKY A PRO ŠKOLY:

Zážitkový program pro malé dobrodruhy je určen pro děti ve věku 3- 9 let. Doporučujeme do divadelních prostor a pro školní místnosti. Tam, kde se děti mohou plně soustředit a zapojovat do představení. Děti se programu aktivně účastní. Doba programu je cca 65 minut.

 

A TAKÉ JE MOŽNÉ NĚCO EXTRA :

Zážitkový program pro malé dobrodruhy je určen pro děti ve věku 4- 10 let, tedy pro mladší školní věk. Doporučujeme do divadelních prostor, pro školní místnosti a družiny. Tam, kde se děti mohou plně soustředit a zapojovat do představení. Doba programu je 105 minut. V takto malých skupinách se věnujeme výrobě masky a propojení pohybu zvířete s maskou.

 

 

Anotace interaktivního programu „Zašeptej krutidráp…a poletíme do Afriky“ 

 

Interaktivní program se skládá z více celků. Prvním je představení zřízenkyň Karly a Karly v zoo, zvířecích obyvatel zoo a běžná péče o ně. Nevyhneme se však ani nástrahám spojeným s chováním nebezpečných šelem. Děti se plně se soustředí na dějovou linku, která je důležitá pro další společnou práci. Formou představení se dozvídáme o životě zvířat a dospějeme k nutnému odletu do Afriky, kde můžeme zachránit kouzelný bič, se kterým je spojena bezpečná krotitelská práce.

Druhá část se odehrává v Africe, kam Karla a Karla společně s dětmi odletí za lvem Edou. Děti se aktivně účastní při hledání Edy, překonávají společně nástrahy divoké džungle a napodobují pohyb zvířat, aby splynuly s přírodou. Karla a Karla informují děti o zajímavostech z říše zvířat.